24 stycznia 2015

3. Co potrzebne by rozpocząć swoją przygodę z origami 3d?

Do zabawy z origami 3d nie potrzebujemy wielu rzeczy. Podstawą oczywiście jest papier. Ja korzystam z takiego o formacie A4. Najlepszym rozwiązaniem jest zakupić całą ryzę. Oczywiście najtaniej wyjdzie nam kupno papieru w kolorze białym. Jeżeli chodzi o kolorowy... tu już będzie nieco wyższa cena. Można oczywiście kupić w mniejszej ilości niż zestaw 500 kartek. Na allegro czy innych sklepach internetowych znajdziecie mnóstwo ciekawych ofert. Jakość nie jest aż taka ważna. Oczywiście z lepszego papieru wychodzą mocniejsze moduły, ale to już indywidualna kwestia. Ja osobiście korzystam i z takich i z takich.

Gramatura papieru jest kolejnym ważnym elementem. Najlepiej składa się moduły z papieru o grubości 80g. Im większa liczba tym grubszy papier, a co za tym idzie tym gorzej składać pojedyncze elementy.

Druga w kolejności rzecz to nożyk do papieru, bądź nożyczki, tu wybój jest dowolny i zależy od własnych upodobań i potrzeb. Moim ulubionym przyrządem jest nożyk. Szybko i sprawnie tnie kartki na mniejsze, dzięki temu nie poświęcam na to zbyt wiele czasu.

Ostatni elementem jest klej. Ta kwestia jest jednak nie zawsze brana pod uwagę w tworzeniu papierowych dzieł. Oczywiście sklejone modele posłużą nam dłużej i mogą być bez problemu transportowane. Jednak co za tym idzie trzeba poświęcić na to trochę więcej czasu. Sklejenie ze sobą każdego modułu jest dodatkowo pracochłonne, ale warto. Dzięki takim zabiegom nasze prace będą trwałe. Możemy je sprzedać lub podarować bliskim bez obawy że się rozsypią.We don't need a lot of things to start origami 3d. The most important tool is paper. You can buy a ream it's cheaper. At ebay or other online stores you can find a lot of interesting offers.

The second thing in order is cutter or scissors. My favorite instrument is the cutter. Quickly and easily cut paper into smaller cards, so I don't  have to spend on it too much time.

The last element is glue. This issue, however, is not always taken into account in making paper works. Of course, stuck models are stronger and easy to transport. Gluing together of each module is also time-consuming, but worth it.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz