27 stycznia 2015

11. Wiklina papierowa - co z czym?

Witajcie,

Jak zapewne pamiętacie, w ostatnim wpisie pokazałam wam bukiet słoneczników w wazonie. Wazon został wykonany z wikliny papierowej, o której obiecałam napisać nieco więcej. Jak sama nazwa wskazuje wiklina papierowa jest bardzo podobna do naturalnej, tyle że wykonana z papieru, a dokładniej ze zwykłych gazet. Prace wyplata się niemalże identycznie jak prawdziwe wiklinowe rękodzieła, z tą tylko różnicą, że jest ona o wiele łatwiej dostępna i prostsza w pleceniu. Ostatnio nie poświęcałam jej zbyt wiele uwagi, ale postaram się to jak najszybciej nadrobić.


Wiklina papierowa jest dość łatwa w wykonaniu. Na sieci znajdziecie wiele tutoriali, jak rozpocząć swoje pierwsze kroki z tą techniką.

Do pracy potrzebna nam będzie gazeta, najlepiej taka zwykła, gorzej sprawdzają się tutaj magazyny oraz programy ze śliskimi kartkami, doradzam wybrać te matowe o wielkości A3, klej oraz drewniany patyczek, może być taki do szaszłyków.
Pojedyncza stronę gazety tniemy na pół. Staramy się ją owinąć wokół patyczka pod kątem, tak by powstała nam dość długa rurka. Koniec smarujemy klejem by rurka się nie rozpadła.

Tak przygotowane rurki pleciemy ze sobą zupełnie jak prawdziwą wiklinę. W ostatnim czasie udało mi się wykonać:

 

Koszyczki bardzo ładnie prezentują się na stole, mogą też być unikalnym prezentem. Kwiaty wykonane z bibuły.

 ***********************************

In my last post I showed you a bouquet of sunflowers in a vase. Vase was made of wicker paper, which I promised to write a bit more. The name suggests wicker paper is very similar to the natural, only made of paper. Lately I haven't sacrificed too much attention to it, but I'll try to catch up as soon as possible.
Wicker paper is very simple to make. On the net you will find many tutorials on how to start your first steps with this technique. To work we will need a newspaper, glue and a wooden stick. A single newspaper page cut in half. We try to wrap it around a stick at an angle, so that was quite a long tube to us. Glue to the end of the tube so it won't fall apart. The last time I was able to do some flower basket as you can see on photos.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz