O mnie

Witaj,

   Czy zauważyłeś, że zawsze najtrudniej jest napisać coś o sobie? Przecież każdy z nas ma tak różnorodną i odmienną osobowość, ale jednak w momencie, kiedy chcesz przelać to wszystko na papier pojawia się w głowie pustka. Dlatego ja zacznę od podstaw. Jestem mikaglo. To mój pseudonim artystyczny. Jeśli tutaj trafiłeś to znaczy, że interesujesz się rękodziełem i dzielisz pasję innych kreatywnych ludzi.     Na co dzień zajmuje się origami modułowym. Jest to technika, która opiera się przede wszystkim na odpowiednim składaniu papieru i formowaniu z niego różnych kształtów. To bardzo ogólny zarys. Tak naprawdę orgiami modułowe to nic innego jak przestrzenna odmiana orgiami zwykłego, dwuwymiarowego, o którym każdy z nas słyszał i zapewne widział.

   Przygodę z tą techniką rozpoczęłam jakieś 6 lat temu. Doskonale pamiętam ten moment, kiedy pewnego dnia odwiedzałam chińską restauracje, w celu dokonania zamówienia.  Na ladzie obok kasy stał niewielki łabędź wykonany ze specjalnie poskładanych kawałków zwykłej, kolorowej gazety. Całość wyglądała bardzo efektownie i na tyle przykuła moje oko, że postanowiłam dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej. Pani przyjmująca zamówienie wytłumaczyła mi pokrótce technikę, jaką wykonano ozdobę. Zafascynowana, rozpoczęłam swoje poszukiwania w Internecie.

   Nigdy bym nie pomyślała, że moja pasja narodzi się w taki właśnie sposób i będzie poniekąd związana z azjatycką kulturą i sztuką, ale niezbadane są ścieżki człowieka. Po dzień dzisiejszy orgiami modułowe jest dla mnie czymś więcej niż tylko zwykłym hobby. Jest odskocznią od rzeczywistości. Tworzenie dzieł z papieru daje mi radość i spełnienie, jak  również cieszy osoby, które stają się właścicielami gotowych prac.

    Poza blogiem mam profile na innych portalach społecznościowych. Zapraszam Cię do odwiedzin. Jeśli tam zajrzysz, zrozumiesz, że papier to nie tylko środek piśmienniczy. Papier to przede wszystkim materiał, z którego powstają wspaniałe prace, a ich wykonanie wcale nie jest takie proste, jakby się na początku mogło wydawać.

   Moim marzeniem jest dalsze wykonywanie prac z origami modułowego, rozwijanie bloga oraz stworzenie warsztatów, gdzie ludzie z pasją mogliby pogłębiać swoje zainteresowania, a ci którzy szukają celu w życiu spróbować swoich sił w rękodziele.

Proszę, kliknij w reklamę, dla Ciebie to tylko chwila, a dla mnie możliwość zakupienia, z tego tytułu uzbieranych pieniędzy, papieru do wykonania kolejnych prac oraz chęć przygotowania instrukcji dla innych rękodzielników.

Z góry Ci bardzo dziękuje.

Dzięki, że jesteś! Każdy Twój komentarz motywuje mnie do dalszego tworzenia.
P.S. Odwdzięczę się za każdą obserwację


Papier do moich prac kupuję na:

2 komentarze:

  1. masz rację, w origami 3d jest coś :) też się w nim zakochałam! :D już dawno dawno :) i to dalej trwa :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ciesze się, że są osoby, które podzielają moją pasję :)

      Usuń