02 lutego 2015

21. Tutorial - Koszyczek origami 3d / Origami 3d basket tutorial

Witajcie,
Dziś pokażę wam jak wykonać krok po kroku wielkanocny koszyczek techniką origami modułowe. Zapraszam.


1. Rozpoczynamy od utworzenia okręgu o podstawie 30 modułów. Pierwszy rząd co 5 moduł dajemy inny kolor w moim przypadku był to zielony. Drugi rząd co 4 moduł dajemy 2 zielone.


 2. Jak pokazano na zdjęciu dodajemy kolejne rzędy, wplatając w nie trzeci kolor, w tym wypadku niebieski.


 3. Zwiększamy liczbę niebieskich modułów, by powstał odpowiedni wzór.


 4. W następnych rzędach zmniejszamy niebieskie moduły kolejno o jeden, jak na zdjęciach.5. Niebieskie moduły już nie będą nam potrzebne. Wykańczamy nasz wzór zielonym kolorem. 6. Tak wygląda nasz koszyczek z zewnątrz...


... i po dodaniu kolejnych dwóch rzędów.7. W ostatnim rzędzie moduły układamy w odwrotnym kierunku, dodając po jednym module nieodwróconym, dokładnie w połowie - na uchwyt.8. Przechodzimy do wykonania uchwytu. Jak na zdjęciach.
9. Za pomocą kleju przyczepiamy go do jasnego modułu, który był wcześniej zostawiony w tym miejscu. Powinien wyglądać następująco.10. Dno koszyczka można wykonać z miękkiej tekturki lub sklejonych 2 kartek papieru wyciętych w kształcie niewielkiego kółeczka i przyklejone jako spód.  

P.S. Jeśli spodobał ci się mój kurs i był pomocny, proszę kliknij w reklamę. Dla Ciebie to tylko chwila, a ja dzięki temu uzbieram środki na zakup papieru do tworzenia nowych prac oraz kolejnych tutoriali.


Dzięki, że jesteś! Każdy Twój komentarz motywuje mnie do dalszego tworzenia.
P.S. Odwdzięczę się za każdą obserwację


Papier do moich prac kupuję na:

4 komentarze: