15 lutego 2015

27. Królik Wielkanocny z origami krok po kroku / 3d origami easter bunny tutorial

Cześć,

W dzisiejszym wpisie zamieszczam tutorial jak wykonać Królika Wielkanocnego krok po kroku metodą origami 3d.


Zaczynamy:
1. Do wykonania królika będą nam potrzebne następujące kolory: Jako główny wybrałam kolor jasno brązowy, ale równie dobrze sprawdzi się jasno różowy, szary czy morelowy. Wybór należy do was :)

2. Tworzymy otwarty krąg bazowy składający się z 12 brązowych modułów. Od razu wykonujemy dwa takie same rzędy.


3. W trzecim rzędzie dodajemy 3 moduły białe, jak na zdjęciu. Resztę uzupełniamy brązowym.


4. W kolejnym rzędzie zwiększamy liczbę białych trójkątów do 4, całość dopełniamy brązowym.5. Następne rzędy układamy podobnie, lecz tym razem zmniejszając kolejno o jeden biały moduł w rzędzie, a wygląda to tak:6. Tułów królika już prawie gotowy. Dodamy jeszcze tylko jeden cały rząd brązowych normalnych...i jeden odwróconych, dokładnie tak jak na zdjęciu. Całość lekko ściskamy do środka by uformować pożądany kształt.7. Przechodzimy do wykonania głowy. W tym celu kolejny rząd będzie zawierał 3 białe moduły i resztę brązowych. Należy to zrobić następująco:8. Dodajemy kolejne 2 rzędy, jak na zdjęciach, pamiętając by w ostatnim, między dwa białe moduły umieścić jeden różowy - jako nosek.9. Następny rząd cały brązowy. Oczy wykonamy z czarnych trójkątów, umieszczając je dokładnie tak ja przedstawiono na zdjęciu. Wkładamy czarne trójkąty w brązowe.10. Pozostał nam ostatni rząd - cały brązowy,oraz czubek z dwóch brązowych trójkątów na samym środku.11. Królicze łapki wykonujemy następująco: ręcei nogi :D


12. Przechodzimy do wykonania uszu dla naszego króliczka. W tym celu potrzebujemy 7 brązowych modułów i 4 różowe. Składamy je dokładnie tak samo jak pokazano poniżej. Potrzebne nam będą dwie sztuki.13. Czym był by królik bez marchewki? Oto ona :)14. Teraz przyklejamy wszystkie elementy do naszego królika i gotowe.
Zapraszam do skorzystania z mojego kursu!

P.S. Jeśli spodobał ci się mój kurs i był pomocny, proszę kliknij w reklamę. Dla Ciebie to tylko chwila, a ja dzięki temu uzbieram środki na zakup papieru do tworzenia nowych prac oraz kolejnych tutoriali.

Dzięki, że jesteś! Każdy Twój komentarz motywuje mnie do dalszego tworzenia.
P.S. Odwdzięczę się za każdą obserwację


Papier do moich prac kupuję na:

5 komentarzy:

 1. Super kursik:-) a królik bardzo ładny!

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno zrobię! Jest świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super na pewno zrobimy :)
  Poproszę o diagram na szkatułkę w kształcie serca.
  Dziękuje i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń