01 marca 2017

380. PatroniteHej,

Dzisiaj będzie trochę inaczej niż zazwyczaj. Nie będę publikować żadnej pracy z origami modułowego. Chcę jednak z Wami poruszyć dość ważny temat. Jakiś czas temu otrzymałam od osoby, która obserwuje mojego bloga informację. Nie dotyczyła ona żadnych zakupów moich prac, wykonania kursów czy innych zapytań. Była to sugestia. Zawierała ona prośbę o zapisanie się na nowy portal - Patronite.pl.

W otrzymanej wiadomości znajdował się następujący tekst:
"... Kilka miesięcy temu przez przypadek trafiłem na Twoją stronę. Teraz śledzę ją na bieżąco. Z niecierpliwością wyczekuję każdego nowego wpisu. Uwielbiam oglądać wykonywane przez Ciebie prace. Nie sądziłem, że można wyczarować coś takiego z papieru... Zachęcam Cię do stworzenia sobie profilu na Patronite.pl. Myślę, że Twoja sztuka powinna zyskać większe grono odbiorców. Może otrzymać również wsparcie finansowe. Pomyśl nad tym."

Szczerze? Początkowo sceptycznie podeszłam do tej informacji. Wiadomo, osób które coś sprzedają lub promują jest mnóstwo, i każda z nich może podać się za zupełnie inną, niż jest w rzeczywistości. Postanowiłam jednak to sprawdzić. Gdy tam zajrzałam, wszystko stało się jasne.

Patronite.pl to pierwsza w Polsce platforma finansowania społeczności młodych twórców wielu dziedzin kultury i sztuki, oparta na prostej i transparentnej zasadzie subskrypcji. To nie tyle wsparcie finansowe na realizację konkretnych projektów artystycznych, ale szansa dla utalentowanych ludzi na rozwój w cyfrowym świecie kultury
"Patronite.pl to pierwsza w Polsce platforma finansowania społeczności młodych twórców wielu dziedzin kultury i sztuki, oparta na prostej i transparentnej zasadzie subskrypcji. To nie tyle wsparcie finansowe na realizację konkretnych projektów artystycznych, ale szansa dla utalentowanych ludzi na rozwój w cyfrowym świecie kultury"

Odszukałam adresata wiadomości w liście moich obserwatorów. Był tam, czyli nie kłamał, ani nie próbował mnie naciągnąć. Garść miłych słów pod moim adresem zachęciła mnie do zalogowania się na portalu.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że na Patronite jest wiele osób szukających rozgłosu i finansowego wsparcia. W końcu na tej stronie może promować się każdy, kto wykonuje jakieś kreatywne rzeczy w swoim życiu. A czy ja uważam się za właśnie taką osobę? Myślę, że tak. Uwielbiam rękodzieło. Jest ono wspaniałą odskocznią od rzeczywistości. Możliwością doskonalenia swoich umiejętności, jak również momentem na odpoczynek i relaks. Kilka lat pracy z origami modułowym pozwoliło mi przejść na wyższy poziom rozwoju mojej twórczości. Na pewno na tym nie poprzestanę. Jeśli tylko czas i zdrowie pozwolą będę działać dalej. Mam również nadzieję, że pojawią się osoby, którym moje prace przypadną na tyle do gustu, że będą chciały wesprzeć moją działalność. Chodzi przede wszystkim o materiały do tworzenia. Mam też inne marzenia.... ale o tym dokładniej możecie przeczytać tutaj:


Oczywiście nie proszę was o takowe wsparcie, bo doskonale zdaję sobie sprawę, że każdy rękodzielnik wytwarza swoje prace by coś zarobić. Jedziemy na tym samym wózku. 

Bardzo często odwiedzam jednak i wasze blogi. Wiem, że wasze cudowne prace także powinny być zauważone. Może znajdą się życzliwi ludzie o dobrym sercu, którzy będą chcieli wesprzeć twórcze rękodzieło. Zachęcam i was do odwiedzenia tej strony. A nóż widelec dla kogoś będzie ona prawdziwym strzałem w dziesiątkę :)

Pozdrawiam serdecznie :)
Patronite.pl to pierwsza w Polsce platforma finansowania społeczności młodych twórców wielu dziedzin kultury i sztuki, oparta na prostej i transparentnej zasadzie subskrypcji. To nie tyle wsparcie finansowe na realizację konkretnych projektów artystycznych, ale szansa dla utalentowanych ludzi na rozwój w cyfrowym świecie kultury

Dzięki, że jesteś! Każdy Twój komentarz motywuje mnie do dalszego tworzenia.
P.S. Odwdzięczę się za każdą obserwację


Papier do moich prac kupuję na:

5 komentarzy: